spoločné akcie 2017

Brigáda na spoločnej prístupovej ceste. (2.9.2017)

V sobotu o 8.00 hod. sme sa stretli na našej spoločnej prístupovej ceste. Pomôcť prišiel: Števko A., Peter L., František Š., Peter T., A. Barillová a Kamil L. Pomocou krovinorezov Petrovia a Kamil pokosili okraje ciest. Števko a František sa pustili do kríkov a vŕb, ktoré už zasahovali do cesty. Alena hrabala pokosenú trávu a pomáhala odpratávať nastrihané a narúbané vetvy kríkov a vŕb. V spoločnej aktivite sme strávili cca 4 hod.  Aj sme sa porozprávali, aj sme sa zasmiali a s pocitom dobre vykonanej práce sme sa rozišli na svoje pozemky. V mene všetkých osadníkov Šťastnej, ďakujem brigádnikom za ich aktívny prístup k spoločnej aktivite – brigáda na ceste, ktorá slúži všetkým!!!!!!(ab)

 Opekačka na gazdovstve Pod dubom. (22.7.2017)

Slnečné a tropické letné dni v tomto týždni nám ponúkli možnosť tráviť ich vonku až do neskorých večerov. V sobotu sme sa o devätnástej hodine stretli pri ohníčku na gazdovstve pod dubom. V prvom rade sa opekali klobásky. Na malom záhradnom stolčeku bol pripravený zeleninový tanier, nápoje a pochúťky. Počas konzumácie sa voľne debatovalo, napríklad aj o pestovaní zeleniny (čo prinieslo potešenie, čo nás veľmi nepotešilo), ako aj skúsenosti zo zberu viničiek. Sme súčasťou prírody a tá nám to dáva patrične najavo. Pokiaľ sa na stôl dostane hotová zelenina alebo ovocie, čaká tieto prírodné potraviny náročná cesta. Napr. májové mrazy,  jarné búrky s krupami sprevádzané silným vetrom, príliš veľké sucho, veľmi veľa vody, vtáky, ktoré sa živia aj plodmi zo záhrad, hraboše…………  Po spoločnej rozprave nasledovala hudba a spev. Zahrali nám všetci, ktorí vedia hrať na gitare a zaspievali si všetci, ktorým sa spievať chcelo.

Príprava a konzumácia pizze, posedenie pri ohníčku  na gazdovstve Púpava .(1.7.2017)

 

Sobotňajšie dopoludnie sme strávili oddychom, pretože vytrvalý a hustý dážď nám nedovolil ani nos vystrčiť z našich príbytkov na gazdovstvách.

O tretej popoludní sa začal nový, krásny, slnečný deň. A tak sme sa nakoniec, tí najskalnejší, zišli na gazdovstve Púpava u Kamila. Spoločne sme si pripravili pizze, každému podľa vlastnej chute. Cesto nám síce vôbec nevykyslo, ale Kamil výborne podkúril do svojej hlinenej piecky a tak pizze z nej vychádzali chutné a chrumkavé. Zjedli sme úplne všetko. Keď sa začalo stmievať, prechádzali po oblohe dažďové mraky, ktoré nám spolu so zachádzajúcim slniečkom vykúzlili nádherné dúhy. Pri ohníčku sme si zaspievali, poniektorí si aj zatancovali a tesne pred polnocou sme sa vo výbornej nálade rozišli opäť do svojich skromných príbytkov. (ab)

 

 

 

Letný slnovrat

 

Cez nádherný slnečný a horúci víkend, 24. – 25.6.2017  sme sa vo Veporských vrchoch,  v oblasti označenej ako Latky – Sekcia, zúčastnili Žiarislavom organizovaných osláv letného slnovratu. Prostredie bolo úžasné, bytosti tiež, atmosféra uvoľnená, veselá, priateľská……….

Porozprávali sme sa, vymenili si navzájom informácie, zaspievali a zatancovali pri jánskych ohňoch. (ab)

 

 

Novoročné posedenie  v chatke na gazdovstve Pod dubom.(7.1.2017 )

 

V treskúcej zime sme sa stretli v chatke, v ktorej bolo teplúčko. Porozprávali sme sa, zahrali si spoločenskú hru, zajedli fazuľového guláša, domácich koláčikov a perníkov, zahrali na gitarách a zaspievali. Prežili sme príjemné spoločenské stretnutie.(ab)